728×90 – glava

V Trnovski vasi prvomajski turnir v streljanju z zračno puško

V začetku maja so strelci iz Trnovske vasi izvedli že trinajsti prvomajski turnir v streljanju s serijsko zračno puško. Turnirja so se udeležila strelska društva iz Vitomarcev, Benediškega vrha, Cerkvenjaka, Oseka, mladi strelci iz Strelskega društva Juršinci in člani domačega društva.

Skupno je tako tekmovalo devet ekip in osemindvajset posameznikov. Med ekipami je slavila ekipa iz Cerkvenjaka (Stanko Vršič, Marjan Kocuvan, Branko Peklar) s 515 zadetimi krogi. Druga je bila ekipa iz Strelskega društva Osek z istim številom zadetih krogov, vendar ekipno slabšo zadnjo serijo. Ekipo Oseka so sestavljali Franc Kurnik, Branko Korošak in Marjan Perko. Na tretje mesto pa se je uvrstila ekipa Benediškega vrha A (Maja Mihelak, Danilo Huber, Aleksandra Lebreht) s 505 zadetimi krogi. Četrti so bili strelci iz Strelske družine Vitomarci, peta Trnovska vas A, šesti Benediški vrh B, sedma Trnovska vas C in osmo mesto so zasedli strelci Trnovska vas B. Med sedemindvajsetimi prijavljenimi posamezniki je slavil strelec iz Strelskega društva Osek Franc Kurnik. Drugi je bil Branko Peklar iz Cerkvenjaka, tretji pa Ferdo Majer iz Vitomarcev. Najboljši član Strelskega društva Trnovska vas Simon Mlasko je zasedel 4. mesto. Turnir so organizirali tudi v mladinski konkurenci. Ekipno v kategoriji do 11 let je zmagala ekipa iz Strelskega društva Juršinci. Ti fantje so tudi ekipno državni prvaki v kategoriji do 11. let. Drugo mesto so zasedli strelci Trnovske vasi.