728×90 – glava

Remi z novimi dresi

nzsNovi selektor Slaviša Stojanović na klopi slovenske reprezentance še ni dočakal zmage. Njegovi varovanci so v Kopru remizirali z izbrano vrsto Škotske (1:1).

Slovenci so bili boljši nasprotnik, zlasti v drugem polčasu, ko si Škoti pravzaprav niso priigrali resnejše priložnosti. Na škotska vrata so sprožili 21 strelov, a od teh le štiri v okvir vrat. Izvedli so tudi devet kotov.

V 33. minuti je Mišo Brečko z desne strani pred vrata poslal predložek in v kazenskem prostoru je bil najvišji Andraž Kirm, ki je izkoristil slabše posredovanje Russella Martina in žogo z glavo poslal v mrežo. Slovenska reprezentanca je povedla 1:0.

Le nekaj časa (7 minut) za tem so Škoti izenačili po podaji iz kota. Ob predložku iz kota se je branilec Christophe Berra otresel Boštjana Cesarja in z natančnim strelom z glavo žogo ob vratnici poslal za Handanovićev hrbet.