728×90 – glava

Lenarčani blesteli v osnovnošolski ligi v karateju

V telovadnici Osnovne šole Lenart se je pretekli vikend odvil 2. krog osnovnošolske lige v karateju, ki ga organizira Karate zveze Maribor.

Tokratnega tekmovanja se je udeležilo 138 karateristov in karateristk iz 36 osnovnih šol, skupaj pa so opravili 192 nastopov. Viden uspeh so tudi tokrat dosegli člani Karate kluba Kovinar Maribor, med katerimi so tudi tekmovalci z lenarškega konca. Med domačini sta prvi mesti osvojila Vid Zarič in Martin Zadravec, na drugo mesto sta se zavihtela Luka Lenart in Matija Sedonja, tretje mesto pa so zasedli Luka Štandeker, Luka Rola in Gal Bauman. Naslednji krog osnovnošolske karate lige bo predvidoma v Selnici ob Dravi, v začetku prihodnjega leta in potem zadnji četrti v Ljutomeru. Omenimo še državno prvenstvo v karateju, ki je konec novembra potekalo v Podčetrtku in katerem sta tukajšnja domačina Vid Zarič in Luka Rola osvojila odlično drugo in tretje mesto.