728×90 – glava

Učenci Osnovne šole Voličina tudi uspešni športniki

Učenci Osnovne šole Voličina se lahko znova pohvalijo z odličnimi rezultati na različnih športih tekmovanjih.

Tako je Rene Hercog na področnem prvenstvu v judu v Mariboru, v kategoriji dečkov nad 81 kilogramov, premagal konkurenco in osvojil zlato medaljo. Konec maja se bo tako boril še za najvišja mesta na državnem prvenstvu. Na mednarodnem karate turnirju “Horse Cup 2018”, ki je potekalo v v Slovenskih Konjicah in na katerem je nastopilo 611 tekmovalcev iz 94 klubov in 16 držav, pa se je Sari Rojs v kategoriji tekmovanja v katah uspelo uvrstiti na šesto mesto. Omenimo še Nejo Hadžiselimović, Eneja Krambergerja in Mijo Marušič, ki so se udeležili veleslalomskega tekmovanja za osnovne šole na Mariborskem Pohorju. Na področnem tekmovanju se je v kategoriji mlajših deklic do sedmega razreda pomerilo 49 deklet. Neja je osvojila odlično sedmo mesto, Mija je bila šestnajsta. Enej je v kategoriji dečkov do sedmega razreda v konkurenci 55 fantov zasedel prav tako odlično dvanajsto mesto. Še na učenka Osnovne šole Voličina, Hana Pivljakovič, pa je v začetku februarja na mednarodnem festivalu Master Dance Festival – Lukec Open, ki je potekalo v Brežicah, s skupino Unlimited osvojila odlično drugo mesto.