728×90 – glava

Lenarčani uspešni na mednarodnem karate turnirju v Laškem

Karate zveza Slovenije je preteklo soboto v športni dvorani Tri Lilije v Laškem organizirala mednarodni karate turnir SLOVENIA OPEN 2018.

Tekmovanja se je udeležilo 406 karateristov iz 58 klubov in 11 držav, skupno pa je bilo opravljenih 482 posamičnih nastopov in 25 nastopov ekip. Tekmovanja se je udeležila tudi ekipa matičnega Karate kluba Kovinar Maribor, ki je v sestavi štela tudi šest Lenarčanov: Matijo Sedonjo, Luko Štandekerja, Luko Lenarta, Gala Baumana, Vida Zariča in Nino Ornik. Slednji so osvojili kar 7 stopničk, od tega eno prvo in šest tretjih mest. Gal Bauman je v kategoriji borbe malčki do 35 kilogramov osvojil odlično prvo mesto, ostali pa v borbah in katah tretja mesta. Naslednje tekmovanje v karateju, in sicer odprto prvenstvo Občine Šentilj, bo ta konec tedna, v soboto (17. marca) v športni dvorani Osnovne šole Sladkih Vrh.