728×90 – glava

Novi uspehi lenarških karateistov

5. maja se je v organizaciji domačega Karate kluba Postojna, v mestu z znamenito kraško jamo, ponovno odvil mednarodni karate turnir, ki je privabil 331 tekmovalcev iz 52 klubov in petih držav: Slovenije, Hrvaške, Srbije, Italije in Avstrije. Skupno so opravili 437 posamičnih in 27 ekipnih nastopov. Tokrat se je tekmovanja udeležila petčlanska ekipa matičnega Karate kluba Kovinar Maribor, in sicer Zara Glavnik, Amina Ibrić, Maša Simonič, Vid Zarič in Timi Močnik. V sedmih nastopih so osvojili kar pet medalj. Lenarške barve je zastopal Vid Zarič, ki je v kategoriji borb med mlajšimi kadeti osvojil odlično 3. mesto. V organizaciji Karate kluba Kovinar pa so se konec maja lenarški karateisti udeležili še kata turnirja Mestne četrti Tezno na OŠ Slave Klavore v Mariboru. V kategoriji dečkov so prva štiri mesta osvojili prav Lenarčani: 1. mesto Luka Rola, 2. mesto Luka Lenart, 3. mesto Matija Sedonja in 4. mesto Gal Bauman. Uspeh dečkov je z 2. mestom v kategoriji mlajših kadetov dopolnil Vid Zarič.