728×90 – glava

Maribor – Schalke 0:1 (0:0)

maribor-schalkeNogometaši Maribora so sinoči v 6. in zadnjem krogu skupinskega dela lige prvakov doma izgubili proti nemškemu Schalkeju z 0:1, s čimer so osvojili četrto mesto v skupini G in končali evropska tekmovanja v sezoni 2014/15. Edini gol na tekmi je v 62. minuti prispeval Max Meyer. Prepričljivo najboljši v tej skupini je bil Chelsea, ki je danes doma premagal lizbonski Sporting. Londončani in Nemci so si tako zagotovili spomladanski del lige prvakov, medtem ko bo Sporting februarja igral v evropski ligi. Po včerajšnjih tekmah zadnjega kroga skupinskega dela evropske lige prvakov so znani vsi udeleženci osmine finala. Zadnji vozovnici, ki sta bili na voljo, sta si priskrbela Manchester City iz skupine E ter nemški Schalke iz Gelsenkirchna iz skupine G, kjer je igral tudi Maribor in po četrtem mestu v skupini končal evropsko sezono. Na žrebu osmine finala, ki bo v ponedeljek, 15. decembra, na sedežu Evropske nogometne zveze v Nyonu, bodo v bobnu prvouvrščenih ekip iz skupinskega dela tekmovanja Atletico Madrid, Real Madrid, Barcelona, Borussia Dortmund, Bayern München, Chelsea, Monaco in Porto, v bobnu drugouvrščenih ekip pa Juventus, Basel, Bayer Leverkusen, Schalke, Arsenal, Manchester City, PSG in Šahtar. V evropsko ligo so se prebile tretjeuvrščene ekipe iz skupinskega dela lige prvakov: Olympiakos Pirej, Liverpool, Zenit Sankt Peterburg, Anderlecht, Roma, Ajax Amsterdam, Sporting iz Lizbone in Athletic Bilbao.