728×90 – glava

V občini Starše uspešni kegljači v društvih upokojencev

Sezona turnirjev v kegljanju s kroglo na vrvici je na vrhuncu, prirejajo pa jih društva upokojencev ob krajevnih, občinskih praznikih, raznih obletnicah društev in pokrajinskih igrah.

Do konca junija so se kegljači Društva upokojencev Starše udeležili desetih turnirjev, z vsakega pa so prinesli vsaj en pokal, če že ne dva. Na takšen način tudi promovirajo svoje društvo in občino. Posebej ponosni so na 2. tekmovanje za pokal Slovenije v Šentilju pri Velenju; pravico nastopa so imela društva upokojencev dosedanjih organizatorjev državnih prvenstev in dosedanji državni prvaki. Ženska ekipa iz Starš je osvojila prvo mesto, moška ekipa pa je bila sedma. Med posameznicami je bila najboljša Marija Kacjan iz DU Starše. Tudi kegljaška sekcija v kegljanju s kroglo na vrvici DU Marjeta se je v juniju udeležila številnih turnirjev in tekmovanj, in sicer so nastopili na pokrajinskih športnih igrah in na 2. tekmovanju za pokal Slovenije. Klub upokojencev Bezena je praznoval 10. obletnico delovanja njihove sekcije in na tem turnirju je ženska ekipa iz Marjete osvojila 3. mesto, med posamezniki je Jožica Sitar osvojila 3. mesto, Marija Kurbus 1. mesto in Darko Jakolič 1. mesto v prostem kegljanju. Število osvojenih točk ob koncu lige pa je moško ekipo DU Marjeta pripeljalo v 1. ligo.