728×90 – glava

Lenarški karateisti uspešni na Mednarodnem karate turnirju MARIBOR OPEN 2018

Karate klub Kovinar Maribor je v Športni dvorani na Teznu pretekli konec tedna organiziral že 8. mednarodni karate turnir MARIBOR OPEN 2018.

Tekmovanje, ki je uvrščeno v najvišji rang tekmovanj po kriteriju slovenske Karate zveze, je v štajersko prestolnico privabilo večino najboljših slovenskih karateristov, iz tujine pa so prispeli še športniki iz osmih evropskih držav. Skupaj se je tekme udeležilo 482 posameznikov iz 74-ih klubov, ki so opravili 621 posamičnih in 26 ekipnih nastopov. Na domačem turnirju se je zelo dobro odrezal tudi Karate klub Kovinar, ki je v skupnem seštevku osvojil visoko osmo mesto. Skupaj so osvojili 3 zlate, 3 srebrne in 2 bronasti medalji, dobre nastope pa so prikazali prav vsi člani, od katerih so nekateri šele prvič okusili, kako je tekmovati na tako veliki tekmi. Od lenarških karateistov se je posebej izkazala ekipa v sestavi Gal Bauman, Luka Lenart in Luka Rola, osvojili so prvo mesto v katah ekipno, Vid Zarič pa je osvojil 2. in 3. mesto v borbah in v katah.