728×90 – glava

Za lenarškimi karateisti uspešen mesec tekmovanj

V oktobru so se lenarški karateisti Karate kluba Kovinar Maribor udeležili kar treh tekmovanj, na katerih so posegli tudi po najvišjih stopničkah.

Na Hrvaškem v Daruvarju so se udeležili mednarodnega karate turnirja, nastopilo je okoli 400 tekmovalcev iz 56-ih klubov in štirih držav. Iz lenarškega karate kluba sta na tretjo stopničko stopila Luka Rola in Nino Ornik. 20. oktobra so se lenarški karateisti v Novi Gorici udeležili 3. Pokalne tekme Karate zveze Slovenije, tam so na tatami stopili najboljši slovenski karateisti in karateistke do 18 let. Sodelovalo je 464 tekmovalcev iz 47-ih slovenskih klubov. Na stopničke sta tokrat stopila Vid Zarič, ki je osvojil 2. mestov v borbah in Luka Rola, ki je osvojil tretje mesto v borbah. V športni dvorani Lenart pa je v soboto pred jesenskimi počitnicami Karate zveza Maribor organizirala 1. krog osnovnošolske lige za letošnje šolsko leto. Tokratnega tekmovanja se je udeležilo 85 tekmovalcev iz 24-ih osnovnih šol. Med najvidnejšimi udeleženci so bili prav karateristi lenarškega kluba, ki so osvojili kar 15 posamičnih odličij. Na najvišjo stopničko so v ločenih kategorijah stopili Luka Rola in Vid Zarič ter ekipa dečkov, ki so nastopili skupinsko. Po 2. mestu sta posegla Gal Bauman in Vid Zarič, na tretji stopnički pa so v posameznih kategorijah stali Jakob Duraković, Matija Sedonja, Luka Rola in Luka Lenart.