Razvojna agencija Slovenske gorice ponovno oživlja zgodbo o Agati in Frideriku, o njuni nesrečni ljubezni, in jo prepleta z zgodovino in kulturno dediščino tega območja.
Agatini dnevi 2024 bodo obiskovalcem ponudili vsebinsko in kulturno bogat program, osredotočen na legendo o Agati in Frideriku ter zgodovino Slovenskih goric. V tem času se bodo zvrstili številni dogodki, ki bodo obiskovalcem ponudili poglobljeno spoznavanje lokalne zgodovine, umetnosti in kulture.
Dogodke organizira Razvojna agencija Slovenske gorice v sodelovanju s partnerji, in sicer kot del širše pobude za turističen razvoj in promocijo perspektivne destinacije Slovenske gorice. Hkrati so ti dogodki vključeni tudi v Dneve evropske kulturne dediščine pod geslom “Dediščina kulturnih poti, mreženja in povezav”.
Program se je začel pretekli teden, ko so v Knjižnici Lenart pripravili pravljično uro z naslovom Ljubezen včasih tudi boli. Otroci so poslušali prilagojeno različico zgodbe Črni križ pri Hrastovcu, ki pripoveduje o ljubezni med Agato in Friderikom.
Kot nam je povedala Nuša Lešnik iz Razvojne agencije Slovenske gorice, pa nadaljujejo že ta konec tedna:
Poleg kulturnih dogodkov pa organizirajo tudi Agatin pohod:
Agatin pohod pa še ne bo zadnji med dogodki, sledil bo še zaključek Agatinih dnevov, ki pa ga bodo obarvali z umetniško noto. 18. oktobra bo v avli Jožeta Hudalesa v Lenartu otvoritev razstave likovnih del lokalnega umetnika Konrada Krajnca, ki jih je navdihnila zgodba o Agati. Piko na i pa bo še 25. oktobra dodala predstavitev knjige Ivana Sivca, v kateri je priznani pisatelj osvežil Ilaunigovo zgodbo in jo prilagodil sodobnemu času.
FOTO: Razvojna agencija Slovenske gorice